Svatební obřad

Jedním z nejdůležitějších detailů je výběr data a místa konání svatebního obřadu. Někdo si může zvolit zimní období, kdy se nevěsta v bílých šatech prochází nedýchaným, čerstvě napadaným, sněhem v kožešinovém bílém kabátku, což celkově vytváří obraz něžné zimní krásky. Jiní mají raději jarní rozkvetlé období plné života a začínajícího sluníčka. Velmi oblíbené je letní období, kdy nevěsty nemusí řešit teplejší provedení svých svatebních šatů, a tak se svatba může odehrát na krásně zelené travnaté louce na boso v lehkých bílých šatičkách, což dokresluje obraz velmi vzdušné, prosluněné a svěží svatby. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na podzimní období, které je nádherné svými barvami v nejrůznějších odstínech žluté, oranžové, červené a hnědé. Kdo má tedy rád tyto barvy a nevadí mu případné chladnější období, může si zvolit některý podzimní den.

Ať už si vyberete jakékoli období, je důležité také přesné datum. Někteří si zakládají na kombinacích oblíbených čísel – datum narození, šťastná čísla, datum seznámí apod. Jiní si zase datum stanoví na základě volných svatebních termínů na svém vysněném místě – ať už jde o matriku v malebném městě, nebo vybraný kostel při církevním obřadu.

Místo svatby je také velmi důležité k promyšlení. Hlavní otázka je, zda si snoubenci přejí civilní sňatek, nebo církevní. Výběr kostela při církevním sňatku záleží na volbě snoubenců a domluvě s farářem, který bude snoubence oddávat. Civilní sňatek vám umožníme uzavřít kdekoli podle vašich přání – na matrice, zahradě, zámečku, v restauraci i jinde.